Częste, zadawane pytania

Najprościej mówiąc jest to urządzenie, które umożliwia odbiór sygnału światłowodowego i korzystanie z naszych usług (Internet, telewizja, telefon). Nasza firma oferuje Państwu routery światłowodowe ZTE. Jest to białe urządzenie podłączone bezpośrednio do kabla światłowodowego.

Zielone światło PON oznacza podłączenie do Pasywnej Sieci Optycznej (Passive Optical Network), czyli po prostu prawidłowe podłączenie do naszej sieci. Lampka powinna świecić wtedy stałym światłem. Gdy mruga oznacza to np. brak odpowiedniego sygnału

Lampki LAN – mrugające, oznaczają poprawne połączenie kablem do naszego dekodera telewizyjnego bądź komputera (podłączenie kabli:  telewizja LAN1, komputer LAN4, proszę o tym pamiętać)

WLAN – ta lampka powinna się świecić dla poprawnego funkcjonowania Internetu. WLAN można włączyć przyciskiem znajdującym się na górze routera, co przedstawia zdjęcie poniżej:

Jest to brak sygnału światłowodowego. W takiej sytuacji możliwe jest np. przerwanie kabla przy sprzątaniu, pracach remontowych lub problemy na linii. Po sprawdzeniu przebiegu kabla w Państwa domu(naderwanie, zagięcia), proszę się z nami kontaktować

Wi-Fi jest bezprzewodowym połączeniem Internetowym. Wymaga wprowadzenia loginu i hasła w urzędzeniu, smarfonie, laptopie itp. Przekazujemy Państwu te dane przy zawarciu umowy. Funkcja Wi-Fi jest dostępna standardowo w routerze ZTE (białe urządzenie), który Państwu udostępniamy.

Przyczyny nieprawidłowego funkcjonowania Wi-Fi mogą być różne. Sygnał może tłumić rozłożenie przestrzenne domu lub mieszkania – głównie ściany i piętra. Innym powodem może być znaczna odległość między routerem, a urządzeniem z którego korzystamy. Możliwą przyczyną może być również wadliwy model routera lub słaba karta sieciowa laptopa lub smartfona.

Trzeba pamiętać, że prędkość 150 Mbit/s jest gwarantowana po łączu kablowym. Wi-Fi ze względu na równe powody tłumienia sygnału (ściany, odległość, piętra) w większości przypadków posiada prędkość mniejszą.

Multiroom jest to możliwość odbioru różnych kanałów telewizyjnych na różnych telewizorach. Do tego wymagane jest posiadania odpowiedniej ilości dekoderów. Cena multiroomu w naszej ofercie to 15 złotych za jeden dodatkowy dekoder.

Router światłowodowy, który Państwo otrzymują od nas posiada cztery wyjścia LAN, w tym jedno na Internet. Można więc podłączyć trzy dekodery. Jest jednak możliwość podłączenia specjalnego urządzenia, które rozszerza liczbę wyjść.

Tak. Koszt takiej usługi to pięć złotych miesięcznie.

Nie. Nasz moduł interaktywnej telewizji umożliwia Państwu zadamawianie pakietów dodatkowych z poziomu pilota. Jak zamawiać? W tym celu przygotuj sobie jPIN zapisany w Umowie oraz zapoznaj się z regulaminem określonych usług na stronie www.jambox.pl.

  • Wejdź do MENU „Przejdź do…” » TV Panel
  • Wejdź do zakładki ZAMÓW USŁUGI, za pomocą strzałek wybierz żądany pakiet i zatwierdź OK
  • Zaznacz w ten sposób wszystkie usługi, które chcesz zamówić, a następnie przejdź dalej za pomocą zielonego klawisza
  • Na ekranie pojawi się lista zamówionych pakietów oraz akceptacja regulaminu
  • Kółko obok akceptacji powinno być zaznaczone na zielono. Jeśli nie jest, zaznacz pole akceptacji i zatwierdź OK
  • W celu potwierdzenia zamówienia wpisz jPIN i potwierdź OK.

Nasze zestawy oferują Internet, telewizję oraz telefon. Dostają Państwo od nas własny numer telefoniczny. Korzystanie z naszego telefonu stacjonarnego nie jest konieczne i nie są za niego pobierane żadne opłaty, jeśli nie wykonujemy połączeń. Połączenia przychodzące są darmowe.

Ze względu na indywidualną potrzebę dopasowania usługi Internetu dla firm do Państwa potrzeb, prosimy o bezpośredni kontakt z nami:

Telefon: 89 670 90 00

Email: bok@iwkd.pl

Formularz kontaktowy: https://www.iwkd.pl/kontakt

Stale się rozwijamy naszą infrastrukturę w mieście. Naszym założeniem jest dotarcie do każdej osoby która potrzebuje naszych usług. Informacje na tematu konkretnych ulic znajdziecie Państwo w zakładce Gdzie jesteśmy: https://www.iwkd.pl/gdzie-jestesmy. Można również dzwonić bezpośrednio do biura aby uzyskać kompetentną informację.